نمایش پیغام
امام خمینی (ره) : «پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملكت شما آسیبی نرسد.‌»

آخرین مطالب سایت

متن پیام نوروزى به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۳

متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به شرح زیر است:

  
بسماللهالرّحمنالرّحیم
یا مقلّب القلوب و الابصار، یا مدبّر اللّیل و النّهار، یا محوّل الحول و الاحوال، حوّل حالنا الی احسن الحال.
اللّهمّ صلّ علی فاطمة و ابیها و بعلها و بنیها.
اللّهمّ کن لولیّک الحجّة بن الحسن صلواتک علیه و علی ابائه فی هذه السّاعة و فی کلّ ساعة ولیّا و حافظا و قائدا و ناصرا و دلیلا و عینا حتّی تسکنه ارضک طوعا و تمتّعه فیها طویلا.
اللّهمّ عجّل فرجه و اجعلنا من اعوانه و انصاره و شیعته.
فرا رسیدن سال نو را تبریک عرض میکنم به همهی هممیهنان عزیزمان و یکایک ایرانیان در سراسر کشور و در هر نقطهای از جهان که زندگی میکنند. مخصوصاً تبریک عرض میکنم به خانوادههای معظّم شهیدان، به جانبازان، به همسرانشان و به همهی کسانی که در راه اسلام و ایران مجاهدتی کردهاند و میکنند و بار زحمتی را بر دوش کشیدهاند و میکشند. همچنین تبریک عرض میکنم نوروز را به همهی ملّتهایی که نوروز را گرامی میدارند و برای آن ارج و احترامی قائلند.
امسال فرا رسیدن سال نو مصادف است با دو فاطمیّه و مراسم یادبود شهادت بانوی بزرگ جهان اسلام صدّیقهی کبری (سلام الله علیها). این تقارن موجب میشود که ملّت ما انشاءالله بتوانند از برکات انوار فاطمی بهره ببرند و خود را در شعاع تعالیم آن بزرگوار قرار بدهند و خود را منوّر کنند به انوار هدایت الهی که به وسیلهی فاطمهی زهرا (سلام الله علیها) و خاندان پیغمبر به همهی مردم عالم اهدا شده است.
گذشتِ سالها و تبادل سالهای گوناگون برای ما باید موجب تجربه و بصیرت باشد؛ از گذشته درس بگیریم و به آینده با چشم باز و دل آگاه نظر کنیم و برای آینده تصمیم بگیریم. من از خداوند متعال درخواست میکنم که به همهی ایرانیان عزیز ما در این سال جدید، تن سالم، روح شاداب، امنیّت روانی، آرامش روحی و پیشرفت و تعالی و سعادت مرحمت کند. و امیدوارم خداوند متعال به جوانان ما نشاط و پویایی، و به مردان و زنان ما همّت و اراده و عزم مستحکم و درست، برای پیمودن راههای پرافتخار، و به کودکان ما خرسندی و تندرستی، و به خانوادههای ما امنیّت و محبّت و الفت عنایت کند. آنچه بر عهدهی ما است، نگاه به گذشته برای عبرتگیری و نگاه به آینده برای برنامهریزی و تصمیمگیری است.
سالی که گذشت، اعلام شده بود که سال «حماسهی سیاسی و حماسهی اقتصادی» است. حماسهی سیاسی بحمدالله در عرصههای مختلف به بهترین وجهی صورت گرفت؛ هم در انتخابات، هم در راهپیماییهای بزرگ، هم حضور مردم در عرصههای مختلف و فعّالیّتها و تلاشهایی که از سوی مسئولان و از سوی مردم در طول سال انجام گرفت. سال تبادل دولتها و دستبهدستشدن قدرت بود؛ و این کار با آرامش، با نهایت امنیّت در کشور انجام گرفت و بحمدالله یک حلقهی جدید از سلسلهی طولانی مدیریّت کشور پدید آمد.
 در باب حماسهی اقتصادی کاری که باید انجام بگیرد و توقّع بود که اتّفاق بیفتد، اتّفاق نیفتاد. تلاشهایی انجام گرفت که مورد سپاس است، ولی کار بزرگی که باید در زمینهی حماسهی اقتصادی انجام بگیرد، همچنان در پیش روی ما است و ما موظّفیم که این حماسه را به وجود بیاوریم. مسئلهی اساسیِ اقتصاد برای کشور ما و ملّت ما یک مسئلهی مهم است؛ در اواخر سال ۹۲ بحمدالله یک زیرساخت فکری و نظری برای حماسهی اقتصادی به وجود آمد؛ سیاستهای «اقتصاد مقاومتی» اعلام شد و زمینه آماده است برای اینکه انشاءالله تلاش لازم در این باب انجام بگیرد.
در نگاه به سال ۹۳ آنچه به نظر این حقیر مهمتر از همه است، دو مسئله است: یک مسئله همین مسئلهی اقتصاد و دیگری مسئلهی فرهنگ است. در هر دو عرصه و در هر دو زمینه توقّعی که وجود دارد، تلاش مشترکی است میان مسئولان کشور و آحاد مردم. آنچه برای بنای زندگی و سازندگی آینده مورد انتظار است، بدون مشارکت مردم تحقّقپذیر نیست. بنابراین علاوه بر مدیریّتی که مسئولین باید انجام بدهند، حضور مردم در هر دو عرصه لازم و ضروری است؛ هم عرصهی اقتصاد، هم عرصهی فرهنگ. بدون حضور مردم کار پیش نخواهد رفت و مقصود تحقّق پیدا نخواهد کرد. مردم در گروههای گوناگون مردمی با اراده و عزم راسخ ملّی میتوانند نقشآفرینی کنند. مسئولین هم برای اینکه بتوانند کار را بهدرستی پیش ببرند، احتیاج به پشتیبانی مردم دارند. آنها هم بایستی با توکّل به خدای متعال و با استمداد از توفیقات و تأییدات الهی و کمک مردمی، مجاهدانه وارد میدان عمل بشوند؛ هم در زمینهی اقتصاد و هم در زمینهی فرهنگ. من ان‌شاءالله توضیح همهی این موارد را در سخنرانی روز جمعه به عرض ملّت ایران خواهم رساند. لذا به گمان من آنچه در این سال جدید پیش رو داریم، عبارت است از اقتصادی که به کمک مسئولان و مردم شکوفایی پیدا کند، و فرهنگی که با همّت مسئولان و مردم بتواند سمت و سوی حرکت بزرگ کشور ما و ملّت ما را معیّن کند. لذا من شعار امسال را و نام امسال را این قرار دادم: «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملّی و مدیریّت جهادی».
امیدواریم خداوند متعال کمک کند هم به آحاد مردم، هم به مسئولین محترم که بتوانند وظایف خودشان را در این زمینه انجام بدهند؛ و قلب مقدس ولیّعصر (ارواحنافداه) را از ما شاد کند و روح مطهّر امام بزرگوار و شهدای عزیز را از ما راضی و خشنود فرماید.
والسّلام علیکم و رحمةالله و برکاته

منبع:khamenei.ir

پیام نوروزى به مناسبت آغاز سال۱۳۹۳ + صوت و فیلم

رهبر انقلاب اسلامی سال ۹۳ را، سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» نام نهادند.


برای دریافت به ادامه مطلب مراجعه کنید...

ادامه مطلب

ان شاالله كه امسال سال ظهور حضرت حجت(عج) است...

لحظه تحویل سال برای ظهور آقا دعا كنیم:

اللهم عجل لولیك الفرج

محمد(ص) از حسن(ع) است و حسن (ع) از محمد (ص)


هفته نامه شماره بیست و هشت

در این نوبت به مسئله فلسفه دین و مفهوم حاکمیت دینی و فلسفه سیاسی محمدی و حسنی پرداخته شده است و معیارهای دیکتاتورشناسی و نفی استبداد دینی و دفاع اسلامی از حقوق بشر، یادآوری شده است .

برای دریافت به ادامه مطلب مراجعه کنید...


ادامه مطلب

"در قضیه ی ملی شدن صنعت نفت"دشمن فهمید كه راز پیروزى ملت ایران چیست

* دشمن فهمید كه راز پیروزى ملت ایران چیست؛ لذا درصدد برآمد تا سیاسیّون و سردمداران دولتى را از روحانیت و دین جدا كند. آنها را از آیةاللَّه كاشانى جدا كردند و بینشان فاصله انداختند و متأسفانه موفّق هم شدند. از سى تیر ۱۳۳۱ كه مرحوم آیةاللَّه كاشانى توانست ملت ایران را آن‌طور به صحنه بیاورد، تا ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ كه عوامل امریكا در تهران توانستند مصدّق را سرنگون و تمام بساط او را جمع كنند و مردم هیچ حركتى از خود نشان ندادند، یك سال و یك ماه بیشتر طول نكشید. در این یك سال و یك ماه، با وساطت ایادى ضدّ استقلال این كشور و با توطئه دشمنان این ملت، دكتر مصدّق مرتّب فاصله خود را با آقاى كاشانى زیاد كرد، تا این‌كه مرحوم آیةاللَّه كاشانى چند روز قبل از ماجراى ۲۸ مرداد نامه نوشت - همه این نامه‌ها موجود است - و گفت من مى‌ترسم با این وضعى كه دارید، علیه شما كودتا كنند و مشكلى به وجود آورند. دكتر مصدّق گفت: من مستظهر به پشتیبانى مردم ایران هستم! اشتباه او همین‌جا بود. ملت ایران را سرانگشت روحانیت - كسى مثل آیةاللَّه كاشانى - وادار مى‌كرد كه صحنه‌ها را پُر كند و به میدان بیاید و جان خود را به خطر بیندازد. در ۲۸ مرداد كه كاشانى منزوى و خانه‌نشین بود - و در واقع دولت مصدّق او را منزوى و از خود جدا كرده بود - عدم حضور او در صحنه موجب شد كه مردم نیز در صحنه حضور نداشته باشند؛ لذا كودتاچیهاى مأمور مستقیم امریكا توانستند بیایند و به‌راحتى بخشى از ارتش را به تصرّف درآورند و كودتا كنند. یك مشت اوباش و الواط تهران را هم راه انداختند و مصدّق را سرنگون كردند. پس از آن، دیكتاتورىِ محمدرضاشاهى به وجود آمد كه بیست‌وپنج سال این ملت زیر چكمه‌هاى دیكتاتورى او لگدمال شد و ملى شدن صنعت نفت هم در واقع هیچ و پوچ گردید؛ چون همان نفت را به كنسرسیومى دادند كه امریكاییها طرّاحى آن را كردند. هرچه دشمن خواست، همان شد؛ به خاطر جدا شدن از روحانیت و دین. اینها عبرت است.

دیدار امام خامنه ای با مردم کاشان و آران و بیدگل ۱۳۸۰/۰۸/۲۰
منبع:khamenei.ir

در قضیه‌ى صنعت نفت و ملى شدن نفت مردم عامل بودند،مردم مؤثر بودند،حضور آنها موفقیت‌آور بود


در قضیه‌ى صنعت نفت و ملى شدن نفت هم در اول دهه‌ى 30 شمسى در كشورمان، مردم عامل بودند، مردم مؤثر بودند، حضور آنها موفقیت‌آور بود؛ لیكن دیرى نپائید كه از مردم جدا شدند، به مردم پشت كردند؛ كودتاى آمریكائى آمد امور را قبضه كرد و كشور را مجدداً به استبداد كشاند.

بیانات در اجتماع بزرگ مردم كرمانشاه‌۱۳۹۰/۰۷/۲۰


خطر بازگشت دایناسورها؛ لیبرالیزم مذهبی

16 آذر 92 و «بیدار باش» به جنبش دانشجوئی مسلمان
(خطر بازگشت دایناسورها؛ لیبرالیزم مذهبی)


بیست‌و‌هفتمین مقاله شفاهی استاد حسن رحیم‌پور(ازغدی) به تحلیل موقعیت و مسئولیت جنبش دانشجویی مسلمان در شرایط کنونی پرداخته است. در ادامه متن این سخنرانی که به کوشش موسسه فرهنگی هنری «طرحی برای فردا» پیاده شده است، تقدیم می‌شود.

برای دریافت به ادامه مطلب مراجعه کنید...

ادامه مطلب

عبرت آموزی از گردش در زمین

حجت الاسلام و المسلمین قرائتی؛
صوت/ عبرت آموزی از گردش در زمینبرای دریافت به ادامه مطلب مراجعه کنید...

ادامه مطلب

بصیرت عمار و استقامت مالک، نیاز جوانان برای تعالی است

علامه مصباح با اشاره به سفارشات مقام معظم رهبری به دانشجویان تأکید کرد: از نکات مهمی که رهبر انقلاب به جوانان و دانشجویان سفارش کردند، بهره مند بودن از بصیرت عمار گونه و استقامت مالک اشتر است.برای خواندن متن كامل به ادامه مطلب مراجعه کنید...

ادامه مطلب

برخی می پرسند اعلم كیست؟

برخی می پرسند اعلم كیست؟بنده می گویم ببینید عَلَم دست كیست؟

اگر خدای ناكرده عَلَم بیفتد،آن وقت نه اعلم می ماند نه غیر اعلم.
آیت الله حق شناس(رض)

هفت سین مادرم...


--------------------------------------------------------------------

بود سین نخستین سیلی کین/  به روی مادرم با دست سنگین

ببین بر سفره سین دومم را /  که سویی نیست در چشمان زهرا

بگویم سین سوم تا بسوزی / که مادر سوخت بین کینه توزی

از این ماتم دل حیدر غمین است /    که سین چارمم سقط جنین است

به روی سفره سین پنجم اینست / سر سجاده اش زینب حزین است

شده سفره پر از اشک شبانه  /  ششم سین مانده سوت و کور خانه

چه گویم ای عزیز از سین آخر  /  بود آن سینه مجروح مادر

آنچه در سال نود و دو گذشت

فیلم کامل دیدار :آنچه در سال نود و دو گذشت

با توجه به پهنای باند اینترنت خود ، می توانید این فیلم را با کیفیت های مختلف زیر دریافت نمایید :


منشور حقوق حیوان در اسلام

در بیست و ششمین هفته نامه صوتی به بخشی از فهرست حقوق حیوانات در فقه و اخلاق اسلامی اشاره شده است که چنانچه ملاحظه خواهید کرد، در مواردی حتی از استاندارد های غربی حقوق بشر نیز فراتر است.

برای دریافت به ادامه مطلب مراجعه کنید...

ادامه مطلب

9 دی توقیف شدنی نیست!


حجه الاسلام حمید رسایی*

امروز بعد ازظهر نامه ای از معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد خطاب به دادگاه ویِژه روحانیت مبنی بر توقیف هفته نامه 9 دی و با رونوشت به اینجانب، برای دفتر هفته نامه ارسال شد. مهمترین دلایل توقیف این هفته نامه انتشار یادداشت های در انتقاد از اخراج دانشمندان هسته ای، نقد توافقنامه ژنو، جابجایی های زیاد در دولت با عنوان "مردی که با کلید انبار داس آمد" و از همه مهمتر انتشار عکسی از هاشمی رفسنجانی بود که رییس یکی از مناطق دانشگاه آزاد تا کمر خم شده و در حال بوسیدن دست های رفسنجانی است و او با افتخار دست خود را دراز کرده است... در نامه معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد اشاره شده است که چون به هفته نامه 9 دی چند تذکر داده شده و این تذکرات تأثیری نداشته است، این نشریه توقیف می گردد.

در این باره چند نکته گفتنی است :

برای خواندن متن كامل به ادامه مطلب مراجعه کنید...

ادامه مطلب

9 دی توقیف شد

کلیپ تصویری | علت صلوات هنگام شنیدن نام امام خمینی و امام خامنه ای

شاید کم و بیش برای شما این سوال پیش آمده باشد که علت صلوات فرستادن هنگام شنیدن نام امام خمینی و امام خامنه ای چیست و یا افراد دیگر علت این مسئله را از شما جویا شده باشند. با توجه درخواست یکی از دوستان پیرامون این موضوع، به شرح دلایل آن می پردازیم امیدواریم ابهامات احتمالی را برطرف نماید. در پایان کلیپ تصویری حجت الاسلام قرائتی به تبیین این موضوع می پردازد.

در مراسم نمازجمعه تهران پیش از خطبه ها آیت الله محمد تقی فلسفی با اشاره به نقش روحانیت در انقلاب گفت: مگر مصدق جرات داشت در برابر شاه بایستد اما این فقط امام است که در مقابل شاه ایستاد. وی در ادامه به دلایل فرستادن سه صلوات پس از نام بردن از امام خمینی پرداخت و اظهار داشت: یک صلوات برای نفی شیطان بزرگ آمریکاست، صلوات دیگر برای نفی صهیونیست که شیطان کوچک است، فرستاده می شود و  سوم هم  برای نفی ملی گراها و گروهک های ضد انقلاب فرستاده می شود.


برای دریافت به ادامه مطلب مراجعه کنید...

ادامه مطلب

3 سند تاریخی از پیامبر (ص) تا شام غریبان

در بیست و پنجمین هفته نامه صوتی به بازنمایی یک پروژه پیچیده توسط مافیایی به سرکردگی ابوسفیان می پردازد که چگونه فتنه ای تاریخی را برای مسلمین تدارک دید و چگونه دودستگی میان اصحاب را جهت سرکوب اهل البیت ( علیهم السلام)، رهبری کرد .

برای دریافت به ادامه مطلب مراجعه کنید...

ادامه مطلب

[ کل صفحات : 6 ] 1 2 3 4 5 6
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات