نمایش پیغام
امام خمینی (ره) : «پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملكت شما آسیبی نرسد.‌»

آخرین مطالب سایت

اگر پیامبر اکرم (ص) معصوم بود و هیچ گناهی از او سر نمی‌زد...

پاسخ به شبهات اعتقادی
اگر پیامبر اکرم (ص) معصوم بود و هیچ گناهی از او سر نمی‌زد، پس چرا روزی هفتاد بار استغقار می‌نمود و فرمود:«إِنَّهُ لَیُغانُ عَلیٰ قَلْبی وَ إِنّی لَاَسْتَغْفِرُاللهَ بِالنَّهارِ سَبْعینَ مَرَّة– به درستی که قلب من زنگارآلود می‌گردد [از این رو] در هر روز هفتاد بار از خدا طلب مغفرت می‌کنم»؟!برای خواندن متن كامل به ادامه مطلب مراجعه کنید...

ادامه مطلب

وابستگی 10 برابری ایران به کشورهای بیگانه با اینترنت3Gیک کارشناس فضای مجازی تعداد کاربران اینترنت پرسرعت حدود 5 میلیون نفر عنوان کرد و گفت: با راه‌اندازی اینترنت نسل سوم این رقم 10 برابر افزایش پیدا می‌کند که در همین راستا میزان پهنای باند نیز 10 برابر افزایش پیدا خواهد کرد و 10 برابر به کشورهای بیگانه وابسته‌تر خواهیم شد.
برای دریافت به ادامه مطلب مراجعه کنید...

ادامه مطلب

جایی که حاج حسین یکتا کم آورد...

صوت؛
جایی که حاج حسین یکتا کم آورد...


برای دریافت به ادامه مطلب مراجعه کنید...

ادامه مطلب

دعای توسل

برنامه دعای توسل حاوی متن کامل به همراه صوت دعای توسل می باشد که می تواند همیشه همراه شما باشد.
برای نصب این برنامه فایل نصبی را از ادامه مطلب دانلود کرده و در گوشی خود نصب کنید.و بعد از نصب برنامه را در قسمت منوی خود می توانید مشاهده کنید.


برای دریافت به ادامه مطلب مراجعه کنید...

ادامه مطلب

موقعیت طلایی برای معاملهپالس معنادار ارگان حزب کارگزاران (هفته نامه صدا) به آمریکایی ها:

آمریکایی ها موقعیت طلایی به قدرت رسیدن میانه رو ها در ایران را نتوانسته اند بفهمند. دولت روحانی باید بار برگ های دیگر بازی کند تا بازیگر اصلی را به هوش بیاورد.

اواخر سال گذشته اظهارات قابل‌ تاملی از گری سیمور، مدیر مرکز بلفر در دانشگاه هاروارد و مشاور سابق باراک اوباما منتشر شد که شبیه این گونه اظهارات قبلا از سوی برخی مسوولان کشورمان دیده شده و براحتی نمی توان آن را تکذیب کرد.
گری سیمور درباره مذاکرات هسته‌ای جاری گفته است : " برخی از ایرانی‌هایی که من با آن ها صحبت کرده‌ام و مدعی هستند از جانب حکومت ایران سخن می‌گویند، بی‌سر و صدا به من گفتند آمریکا باید در حوزه مسائل هسته‌ای نرمش داشته باشد تا این که حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران تقویت شود و به پیروزی در عرصه سیاست خارجی دست پیدا کند تا بتواند تندروها را در انتخابات بزرگ پیش روی ایران یعنی انتخابات مجلس شکست دهد"

متاسفانه داستان در دور قبلی مذاکرات هسته ای در دولت خاتمی نیز همینگونه بود.

در آن دوران نیز آقای ظریف که از اعضای اصلی تیم مذاکره کننده بود در لابی های غیر رسمی به البرادعی می گوید :  بسیاری از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری [ایران] از شکست مذاکرات ما سود می‌برند. آن ها موفقیتی در این گفت‌وگوها نمی‌بینند و از طرفی آن ها آدم‌های پرنفوذی هم هستند. اعتبار اروپایی‌ها و مذاکره‌کنندگان ایرانی هر دو در ایران از دست رفته است. این تنها مشکل اعتماد به آن ها نبود، این مشکل اعتماد به جبهه ما هم بود، اعتماد به نوع اعتبار ما در خانه .
در آن شرایط کشور در آستانه انتخابات ریاست جمهوری نهم قرار داشت و جریان اصلاحات به توافقی نیاز داشت که بتواند با مانور روی آن در انتخابات به پیروزی دست یابد. ولی طرف مقابل وقتی متوجه شد که برای طرف ایرانی موضوع هسته ای در حد یک معامله بر سر پیروزی جریان سیاسی رییس جمهور وقت بر رقبای خود -و نه منافع ملی- پایین آمده است تصمیم گرفت تا آن جایی که می تواند از آن ها امتیاز بگیرد و گرفت!
جریان مذاکره کننده در دولت اصلاحات که با دست پاچگی به دنبال یک توافق بود و با خوشبینی نسبت به طرف غربی به آن ها اعتماد کرد و تعلیق را پذیرفت با تظاهر خرسندی از توافق حاصل سعی داشت این گونه وانمود نماید که به پیروزی بزرگی دست پیدا کرده است .
حالا بعد از گذشت چند سال از تجربه تلخ مذاکرات سال 82 و نتایج ننگین آن بر اقتصاد و پیشرفت هسته ای باز هم شاهد آن هستیم که دولت روحانی و تیم مذاکره کننده اش  همان رویه قبل را دنبال می کند .
ظریف روز شنبه 27 اردیبهشت، در پیامی در توییتر خود نوشت: «دستیابی به توافق جامع هسته ای غیرممکن نیست، نیاز است که توهمات کنار گذاشته شود، نباید مانند سال 2005 فرصت از دست برود .
با کمی تمرکز روی متنی که وزیر امور خارجه کشورمان نوشته است خواهیم فهمید که این پیام از نوع صحبت های سال82 است و مخاطب خاص آن مذاکره کنندگان طرف غربی است.
دکتر ظریف می گوید که نگذارید اتفاقات سال 2005 تکرار شود .
اما اتفاق سال 2005 که آقای ظریف از آن هراس دارد و به طرف غربی درباره پیش بینی وقوع آن هشدار می دهد چه بوده است؟

بعد از روی کار آمدن دولت نهم، دکتر احمدی نژاد قواعد زمین بازی غربی ها را به هم ریخت و اقدامات زیر جزو ناخوشایند ترین اقدامات دکتر احمدی نژاد در بحث مذاکرات هسته ای برای طرف غربی بود:
1-    توقف مذاکرات و از سر گیری فعالیت های هسته ای با تمام قوا
2-    کنار گذاشته شدن تیم مذاکره کننده هسته ای دولت خاتمی و از جمله آقای دکتر روحانی
3-    و مهمترین اتفاقی که می توان به آن اشاره کرد خارج شدن طیف اصلاح طلبان از عرصه مدیریت اجرایی کشور می باشد .

امروز نیز در آستانه انتخابات مجلس دهم قرار داریم و از ابتدای مذاکرات هسته ای در دولت روحانی موضوع انتخابات مجلس در رسانه های وابسته به این جریان به موازات مذاکرات هسته ای مطرح می شود.طرف غربی هم می داند که این جریان سیاسی برای پیروزی در انتخابات به یک توافق نیازمند است .
حال با توجه به مطالبی  که  ظریف و سیمور عنوان کرده اند انگاره ی مذاکره برسر منافع حزبی قوت بیشتری پیدا می کند . و با توجه به زیاده خواهی طرف مذاکره کننده  و پیچیدگی های مذاکره ، آیا این پیام که درون مایه جناح گرایی دارد به نفع منافع ملی است یا منافع حزبی و چرا دکتر ظریف که از طرف ملت ایران سر میز مذاکره حاضر می شود باید چنین پیامی را به طرف غربی برساند ...

برای دریافت به ادامه مطلب مراجعه کنید...

ادامه مطلب

از جانب ایران هیچ دستی برای دوستی با امریکا دراز نشده است...

نامه سرگشاده کمیته صیانت از منافع ایران در آستانه سفر رئیس جمهور به نیویورک/
از جانب ایران هیچ دستی برای دوستی با امریکا دراز نشده است/ اگر هر اقدامی امکان پذیر است، هر واکنشی هم امکان پذیر است.


برای خواندن متن كامل به ادامه مطلب مراجعه کنید...

ادامه مطلب

جلسه یازدهم: رابطه عُجب و معرفت نفس

صوت و متن درس‌ هاى اخلاق با موضوع:
شرح نصایح امام محمد باقر علیه السلام
علامه مصباح یزدیبرای دریافت به ادامه مطلب مراجعه کنید...

ادامه مطلب

سازمان ملل؛ بلندترین منبر دنیا

امام خامنه‌ای پس از بازگشت از سفر به نیویورک و سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل در سال ۶۶، در نماز جمعه ضمن ارائه شرحی از سفر خود به اهمیت اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل به عنوان بلندترین منبر و پر کشش‌ترین تریبون دنیا اشاره می کنند. پایگاه اطلاع رسانی KHAMENEI.IR به مناسبت سالگرد سفر ایشان به نیویورک و همزمان با شصت و نهمین مجمع عمومی سازمان ملل‌متحد، فیلم بخشی از سخنان ایشان در رابطه با اهمیت این مجمع و لزوم مطرح‌کردن اصول، ایده‌ها و پیشنهادهای انقلاب‌اسلامی توسط نماینده جمهوری‌اسلامی را منتشر می‌کند.

http://farsi.khamenei.ir/ndata/home/1393/139306311620077ec.jpg
برای دریافت به ادامه مطلب مراجعه کنید...

ادامه مطلب

صحبت های زاکانی در مجلسصحبت های زاکانی در مجلس
برای دریافت به ادامه مطلب مراجعه کنید...

ادامه مطلب

سبک زندگی کجای دین ماست؟

اهمیت رفتار ظاهری، عمل و سبک زندگی در جزئیات آن از جهات مختلفی قابل بررسی است. دستوراتی که دین در مورد جزئیات رفتار ما دارد، حاکی از چنین اهمیتی است. از طرف دیگر به لحاظ انسان شناسی نیز عمل و رفتار دارای تأثیر ویژه ای بر عقیده و گرایش است و چرخه حرکت انسان بدون عمل ناقص خواهد شد. اهمیت سبک زندگی وقتی مضاعف می گردد که طراحی و برنامه ریزی دشمن را در این مورد مشاهده می کنیم. اما سبک زندگی دقیقاً چه تعریف و مشخصه هایی دارد؟

استاد پناهیان در این مجموعه سخنرانی که طی ۵ جلسه در دهه اول محرم ۹۱ در دانشگاه تهران برگزار شد، به بیان موضوعاتی در زمینه های سبک زندگی؛ میراث انبیاء، موضوع امروز جهان غرب، سبک زندگی اخلاق و فرهنگ نیست، سبک زندگی چیست؟، نمونه ای از سبک زندگی در قرآن کریم، چرا سبک زندگی ما خیلی اهمیت دارد؟ (دلایل انسان شناسانه) و … پرداختند.

سبک زندگی کجای دین ماست؟ / فیلم سخنرانی استاد پناهیان / دانشگاه تهران

مدت زمان هر قسمت : ۱۰ تا ۲۴ دقیقه [۵ قسمت]

کیفیت : WebRip (خیلی خوب) – [ریلیز اختصاصی مبین مدیا]

زمان و مکان سخنرانی : دهه اول محرم ۱۳۹۱ – دانشگاه تهران

تعداد جلسات : ۵ جلسه

کاری از : مؤسسه عصر بیان معنوی

برای دریافت به ادامه مطلب مراجعه کنید...

ادامه مطلب

نور الدین پسر ایران

نمایش رادیویی نور الدین پسر ایران ، دفاع مقدس بر اساس خاطرات سید نورالدین عافی


برای دریافت به ادامه مطلب مراجعه کنید...

ادامه مطلب

داستان واقعی سریال معراجی ها در کدام دانشگاه بود؟با کمی تامل در وقایع چندسال گذشته دانشگاه ها به غائله هتک حرمت شهدا در دانشگاه شریف در سال ۱۳۸۴ و دانشگاه امیرکبیر در سال ۱۳۸۷ برخواهیم خورد که به داستان این روزهای سریال «معراجی ها» بی شباهت نیست.
برای دریافت به ادامه مطلب مراجعه کنید...

ادامه مطلب

شکر نعمت، نعمتت افزون کند...

حجت الاسلام رنجبر؛
صوت/ شکر نعمت، نعمتت افزون کند...


برای دریافت به ادامه مطلب مراجعه کنید...

ادامه مطلب

اینفوگرافیک|انرژی هسته ای

نیروگاه هسته‌ای به تأسیساتی صنعتی و نیروگاهی می‌گویند که بر پایهٔ فناوری هسته‌ای و با کنترل فرایند شکافت هسته‌ای، از گرمای تولید شدهٔ آن اقدام به تولید انرژی الکتریکی  می‌کند. کنترل انرژی هسته‌ای با حفظ تعادل در فرایند شکافت هسته‌ای همراه است که با استفاده از گرمای تولیدی برای تولید بخار آب (مانند بیشتر نیروگاه‌های گرمایی) اقدام به چرخاندن توربین‌های بخار و به دنبال آن ژنراتورها می‌کند. در سال ۲۰۰۴ انرژی هسته‌ای در تولید کل انرژی مصرفی جهان سهمی در حدود ۶٫۵٪، و در تولید انرژی الکتریکی سهمی در حدود ۱۵٫۷٪ داشته‌است و نخستین بار به وسیله انریکو فرمی در سال ۱۹۳۴ در یکی از آزمایشگاه‌های دانشگاه شیکاگو تولید شد. این اتفاق زمانی رخ داد که تیم او مشغول بمباران کردن هسته اورانیوم با نوترون بودند. بنا بر پیش‌بینی اتحادیه جهانی هسته‌ای در سال ۲۰۱۵ به طور میانگین هر ۵ روز یک‌بار یک نیروگاه هسته‌ای در جهان آغاز به کار می کند. شکافت هسته‌ای صورت گرفته در یک رآکتور فقط بخشی از یک چرخه هسته‌ای است. این چرخه از معادن شروع می‌شود.

193

برای دریافت تصویر بالا با کیفیت اصلی کلیک کنید...

به نقل از: خبر آنلاین
و
http://1-20.ir

شرح حدیث اخلاق توسط حضرت امام خامنه ای با موضوع «عاقبت شرارت»شرح حدیث اخلاق توسط حضرت امام خامنه ای با موضوع «عاقبت شرارت»
برای دریافت به ادامه مطلب مراجعه کنید...

ادامه مطلب

از توزیع آبگوشت بنگ تا تجویز آمفتامین

چندی پیش در بازرسی یکی از مجالس صوفیه، بیش از ۸۰۰ قرص روانگردان کشف شد که برای تهیه ترکیبات خلسه‌آور...

از توزیع آبگوشت بنگ تا تجویز آمفتامین
برای خواندن متن كامل به ادامه مطلب مراجعه کنید...

ادامه مطلب

زن در اجتماع

سخنرانی استاد شهید مرتضی مطهری با موضوع:
زن در اجتماعبرای دریافت به ادامه مطلب مراجعه کنید...

ادامه مطلب

[ کل صفحات : 28 ] 1 2 3 4 5 6 7 ...
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات